10. Selling Candy Bars




  WPM:

Barbara buys candy bars for $1 each. She brings them to school. During lunch time, she sells them to her classmates. She sells them for $3 each. Some days, no one buys her candy bars. Other days, she can sell 20 candy bars. She earns some money. She uses the money to buy things she needs.


Vocabulary   Cloze   Sentences  Dictation





Search Images      Translate